KONST / Etsningar, Gravyrer, Träsnitt & Kopparstick / Färgetsning 13713613
nr 1371 3613
Louis Nitka
(f. 1940), Sverige
Färgetsning, Signerad, numrerad 32/195. Motivet: ca 14x10 cm
Louis Nitka, fransk-svensk konstnär, illustratör och skämttecknare född 1940.
Utrop:
500 kr
Såld:
100 kr
måndag 11 januari 2021
kl 20:30:12
11/1 20:25:12
Louis Nitka
Läs mer om Louis Nitka